Poszukiwanie spadkobierców

Ustalamy członków najbliższej i dalszej rodziny i ich aktualne miejsca zamieszkania. Jeśli nie pamiętają Państwo imion i stopnia pokrewieństwa razem postaramy się je ustalić szybko i dyskretnie.
W Polsce odszukanie spadkobiercy na własna rękę jest żmudnym i długotrwałym procesem, a do tego dość kosztownym (koszty ogłoszenia wyniosą nas powyżej 1000zł). Rezultaty poszukiwań natomiast, są dość niepewne.
Przyjrzyjmy się procedurze poszukiwań na własną rękę. Jeśli doszło do sprawy sądowej i wiemy, że oprócz znanych nam spadkobierców istnieją inne osoby, które jeśli żyją mogą dziedziczyć to nie na sąd lub na urzędy spada obowiązek ich odnalezienia. Możemy poczekać sześć miesięcy, ale sąd ze względu na czas może zasugerować nam rozpoczęcie poszukiwań na własna rękę. Trudności pojawiają się gdy tylko mgliście wiemy, że spadkodawca miała "jakieś dzieci", ale ich wiek, płeć i co najważniejsze imiona i nazwiska są nam nieznane. Jeśli znane nam są dane spadkobierców tylko nie potrafimy ustalić ich adresów możemy poszukiwać ich poprzez kuratora. Niestety nie jest określone w przepisach jakie czynności ma prawo i obowiązek podejmować kurator spadku w celu odnalezienia spadkobierców.
Sytuacja jest trudniejsza kiedy nic nam nie wiadomo na temat nazwisk, dat urodzenia i miejsca w których znajdują się interesujące nas osoby Kiedy nie mamy wystarczającej ilości danych aby prowadzić poszukiwanie spadkobierców przez kuratora, możemy ich szukać przez ogłoszenie. Tylko często szukając potomków danej osoby musimy się liczyć z tym, że te osoby nie znają swoich korzeni i nawet jeśli przeczytają nasze ogłoszenie nie zgłoszą się.
Tak więc czas mija, a w kwestia podziału majątku nic się nie dzieje. Zachęcamy aby nie czekać tylko zwrócić się do nas osobiście lub przez kuratora, który może wynająć firmę detektywistyczną w celu poszukiwania spadkobierców. Działanie takie jest bowiem uzasadnione ze względu na obowiązek podejmowania przez kuratora działań w celu odnalezienia spadkobierców.
Zgłoś się do nas – odnajdziemy tajemniczych spadkobierców nawet bez informacji na ich temat i bez niepotrzebnej straty czasu.

Zadzwoń lub napisz do nas

tel.: 22 390 90 97

    formularz
kontaktowy